ПОВІДОМЛЕННЯ

Це вже буде п’ятий поєдинок команд. Відбудеться він 13 травня у Харкові на ОСК «Металіст», початок - о 19:30. Судитиме матч 37-річний Ярослав Козик з Мукачево.

У чотирьох попередніх матчах рівняни не зуміли відібрати у «гірників» бодай одне турнірне очко – чотири поразки із загальним рахунком – 1:10. Цього разу донеччани вийдуть на гру ще більш мотивованими, адже перемога на ОСК «Металіст» гарантує їм чемпіонські медалі за тур до завершення чемпіонату УПЛ. Втім, і «Верес» після зміни тренера демонструє значно окрилену гру і продовжує боротьбу за місце у єврокубках.

Донецький «Шахтар» - один із тих небагатьох українських клубів, які практично усю свою багаторічну історію провели в елітному дивізіоні спершу радянського, а потім – чемпіонату України. Лише на початку сімдесятих років минулого століття «гірники» ненадовго попрощалися із Вищою лігою чемпіонату СРСР. Втім, у Першій союзній лізі команда пробула лише сезон, одразу повернувшись до еліти.

Звідси – і нетривала історія протистоянь «Шахтаря» та «Вереса». Налічує вона усього десять матчів. Шість із них – зіграні у першій половині дев’яностих, коли рівненський клуб упродовж трьох сезонів виступав у Вищій лізі чемпіонату України. Упродовж цього періоду «Верес» двічі відбирав очки у «гірників»: перемога у 1993-му у Рівному – 2:0 та нічия у тому ж році у Донецьку – 1:1.

Єдину, поки-що, нічию на полі «Шахтаря» рівняни завоювали 11 квітня 1993 року. Тоді одне очко «Вересу» приніс влучний удар Юрія Мороза.

Ще чотири рази суперники зустрічалися у нинішньому сезоні: двічі – на першому етапі чемпіонату УПЛ, одного разу – у чвертьфіналі Кубка України, а також – навесні цього року вже після розподілу команд чемпіонату УПЛ на шістки. Усі чотири рази перемогу святкували «гірники». Причому, у чотирьох матчах рівняни зуміли забити у ворота донеччан лише один гол.