PRESS-ЦЕНТР | Западноукраинский информационный портал

PRESS-ЦЕНТР

СООБЩЕНИЕ

Украинские Майданы. Воспоминания. Львов

04.12.14, 12:11

2792


Рік тому уся країна була охоплена протестами. Центр протистоянь влади та народу був у Києві, відтак уся увага була прикута саме до столиці. Але у обласних центрах відбувались не менш драматичні події, хоч і в меншому масштабі. «PRESS-ЦЕНТР» згадує, що відбувалось у деяких містах Західної України від 21 листопада і по 20-ті числа лютого.

 

 

«Львів старих бандерівців став Львовом юних європейців»


Львівські студенти вийшли на протести одними з перших, що нікого не здивувало. Спочатку кількасот чоловік, потім десятки тисяч. Після перших смертей, і особливо, розстрілу людей 18 лютого, Львів запалав. У деякі дні протестів вогню у Львові було не менше, аніж в Києві, і це нікого не дивувало. Але найбільш радикальне місто спочатку був духовним донором головного Майдану країни.

 

Поделиться
в социальных сетях
Мітинг біля центрального корпусу Національного університету ім. І. Франка
«Львів старих бандерівців став Львовом юних європейців» Так про студентів, які одразу після не підписання Угоди з ЄС вийшли на львівські площі написав журналіст Остап Дроздов. Тисячі студентів проводили мирні акції, повторюючи, що «Україна – це Європа»та «Слава Україні», а щоб дещо розважитись -«Хто не скаче, той москаль!» та ін..
Живий ланцюг у Львові. Люди з Києва-Житомира-Рівного-Львова-Перемишля простягнули руки одне одному в день проведення саміту у Вільнюсі.
Після жорстокого побиття студентів у Києві на львівський Євромайдан вийшло 50 тисяч людей З перших днів грудня львів’яни активізували бойкот підприємств, які належали членам Партії регіонів та вимагали відставки одіозного голови Львівської ОДА Олега Сала. До речі, «головний місцевий янукович» не здавав посаду до остаточного краху влади екс-президента. Життєлюбні гасла євроінтеграції змінилися мстивими вимогами відставки президента.
Протягом кількох місяців Львів був суцільним Майданом. Коли львівські протестувальники дізналися про наказ зверху львівським військовим прямувати до Києва – почали блокувати військові частини на Стрийській-Рубчака-Тролейбусній та на Княгині Ольги. В соціальних мережах патрулювання блокпостів назвали «прогулянкою».
Ніч гніву та вогню У ніч з 18 на 19 лютого, після того як у Києві вдень загинуло кілька десятків протестувальників, у Львові запалали казарми і автомобілі, протестуючі захопили усі будівлі, які представляють тодішній режим на території міста. За розпалом пристрастей львівські події не поступались київським.
Ніч гніву та вогню
Ранок після Ночі гніву
Ранок після Ночі гніву
Ранок після Ночі гніву
Львів’яни оплакують Героїв Небесно сотні